Újabb oklevelet adó tanárképzés felvételi követelményei

Zeneművészeti képzési területen szerzett egyetemi szintű, mesterfokozatú vagy főiskolai szintű tanári szakképzettség birtokában újabb tanári szakképzettség megszerzése:

Újabb zeneművésztanári szakképzettség megszerzése az alábbiak szerint lehetséges:

• az ének-zene művésztanár szakképzettség az ének-zene tanár vagy a zeneismeret-tanár szakképzettség megszerzését követően,
  • az egyházzeneművész-tanár az egyházzenetanár szakképzettség megszerzését követően,
  • a zeneelmélet-tanár a zeneismeret-tanár szakképzettség megszerzését követően,
  • a kóruskarnagyművész-tanár az ének-zene tanár szakképzettség megszerzését követően.

Főiskolai szintű tanári szakképzettséget követően, ugyanazon a szakterületen újabb tanári szakképzettség megszerzése: