Zeneművésztanár mesterszak (2 félév, 60 kredit) felvételi követelményei

A 2 féléves zeneművésztanár szakra kizárólag azok jelentkezhetnek, akik jelenleg valamely felsőoktatási intézmény azonos (szakirány szerinti) művész mesterképzési szakán hallgatói jogviszonnyal, vagy azok valamelyikén szerzett művész mesterképzési, illetve korábbi egyetemi szintű művész oklevéllel rendelkeznek.
Jelentkezni kizárólag azon hangszerekre lehet, amelyeknek megfeleltethető klasszikus hangszer-, illetve énekművész mesterképzési szak indítását a Magyar Akkreditációs Bizottság jóváhagyta és az Oktatási Hivatal regisztrálta.

Szakirányok:

• zongoraművész-tanár
  • orgonaművész-tanár
  • hegedűművész-tanár
  • mélyhegedűművész-tanár
  • gordonkaművész-tanár
  • gordonművész-tanár
  • gitárművész-tanár
  • fuvolaművész-tanár
  • oboaművész-tanár
  • klarinétművész-tanár
  • fagottművész-tanár
  • szaxofonművész-tanár
  • kürtművész-tanár
  • trombitaművész-tanár
  • harsonaművész-tanár
  • tubaművész-tanár
  • ütőhangszerművész-tanár
  • énekművész-tanár

Felvételi követelmények

Szakmai gyakorlati felvételi vizsga tartalma

1. rész: zenei műszavakból álló teszt kitöltése
  2. rész: Pályaalkalmassági szóbeli vizsga, amelyen a felvételiző a tanári pályához szükséges készségek meglétéről tesz tanúbizonyságot. Helyben kiadott kottaanyag (2 mű: 1 mű a kezdőtanításhoz kapcsolódó, 1 mű a középiskolai tanításhoz kapcsolódó) szóbeli elemzése elsősorban a tanítási módszertani szempontok figyelembevételével, ehhez kapcsolódóan a tanári attitűd, a kommunikációs- és kifejezőkészség felmérése.
    Énekművész-tanár szakirány szakmai felvételi anyaga

A jelentkezőnek a vizsga előtt 15 perc áll rendelkezésére a kiadott anyag áttanulmányozására.

Pedagógia-pszichológia felvételi vizsga tartalma

A jelölt egy pedagógia-pszichológia tárgyú kérdést húz.

A pedagógia-pszichológia elbeszélgetéshez kapcsolódó témakörök és az ajánlott szakirodalom az alábbi linkre kattintva érhető el: Témakörök