Magyarországon egyedülálló képzés indul operett- és operaénekeseknek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. A két féléves kurzuson a jelentkezők a színpadi énekes előadóművészet területén magas szintű szakmai felkészültséget és gyakorlati tapasztalatokat szerezhetnek.
Hírek
A Debreceni Egyetem több korábbi és jelenlegi vezetője, munkatársa kapott állami elismerést augusztus 20-a alkalmából. A kitüntetéseket Sulyok Tamás köztársasági elnök, Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter, Zsigó Róbert miniszterhelyettes, Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár, valamint Nagy István agrárminiszter adta át a fővárosban rendezett ünnepségeken.
A középiskolai művészeti és zenei oktatás általános helyzetéről készített több hazai és egy nemzetközi folyóiratban megjelent tanulmányt a Debreceni Egyetem Humántudományi Doktori Iskola és a DE Zeneművészeti Kar Művészetpedagógiai kutatócsoportja. A Zeneművészeti kar professzorának, Váradi Juditnak a vezetésével elvégzett, a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézete által támogatott felmérésben több mint háromszáz, 14-18 évesközépiskolást, valamint intézményvezetőket kérdeztek meg.
Gyakorló színpadi énekes előadóművészet posztgraduális képzést indít szeptembertől a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A két féléves, önköltséges modulban a hallgatók többek között beszédtechnikát, stresszkezelést és önismeretet is tanulnak, valamint jelentős színpadi szerep- és előadói gyakorlatot is szerezhetnek majd.
Tíz országból érkezett százötven hallgató és több mint harminc mesteroktató vett részt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán a XXIII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján, ahol ismét Vásáry Tamás Kossuth-díjas karmester vezényelte a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar koncertjeit. A nyári akadémián Európában egyedülálló módon tizenhét mesterkurzus és több kiegészítő szakmai foglalkozás közül választhattak a hallgatók.
Utcazenével népszerűsítették az igényes hangszeres muzsikát, valamint az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának hangversenyeire hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára érkezett ütőhangszeres fiatalok. A belvárosban tartott, karneváli hangulatot idéző flashmob főként az improvizáción alapult, ezáltal a fiatalok közelebb kerülhettek a közönséghez is.
Nemzetközi szinten is egyedülálló versenyen tehették próbára hangszeres tudásukat tehetséges növendékek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar által rendezett Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozóján. Az eseményen huszonhat ifjú zenész pengetett művészi szinten, a mesteroktatók mellett egymástól is tanultak.
Tizenhét mesterkurzussal, csaknem harminc mesteroktatóval várja a tizennégy országból érkező százötven résztvevőt a XXIII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájára a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A hagyományoknak megfelelően ismét megalakul a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar, melyet ezúttal is Vásáry Tamás Kossuth-díjas zongoraművész, karmester vezet.
A 23. alkalommal megrendezett Hang-Játék-Zene ifjúsági élménykoncertekhez kapcsolódó rajzpályázatra beérkezett munkákból nyílt tárlat Karunk Zeneművészeti Galériájában a Művészeti Menedzser Iroda szervezésében.
A Gyógyszerésztudományi Kar nemrég átadott épületéről, a Farewell Dinner-ről, a Zeneművészeti Kar hallgatóinak Éjféli Koncertjéről, a városban élő zsidó közösségről és a Pásti utcai Zsinagóga történetéről, valamint a DEAC labdarúgóinak jó szerepléséről is lehet olvasni a Debreceni Egyetem lapjának első nyári számában.