Hírek

Tizennyolc együttest megelőzve, kategóriájának győzteseként nyerte meg a paráliai XI. Music and See Nemzetközi Kórusversenyt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Bárdos Lajos Leánykara. Rajtuk kívül a Szolfézs-Zeneelmélet, Karvezetés Tanszék énekegyüttese is kategóriagyőzelmet aratott.

Több mint negyven színvonalas klasszikus zenei koncertet kínál a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hamarosan kezdődő őszi évada. Folytatódik a Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen és a Steinway hangversenysorozat, a Régi Zenei hangversenyek, valamint a Lélekmelengető. A Hang-Játék-Zene Ifjúsági élménykoncertek és a Zene-Matiné alkalmai is különleges pillanatokban gazdag produkciókat kínálnak majd a látogatóknak.

Új professzorokkal gyarapodott a Debreceni Egyetem oktatói gárdája. A kinevezésekről a kulturális és innovációért felelős miniszter javaslata alapján döntött Novák Katalin köztársasági elnök.

A tervezetthez képest egy héttel korábban kezdődik a Könnyű?zenész életek című beszélgetős programsorozat az oDEon Egyetemi Színházban. Az első vendég Debrecen és az ország egyik legnépszerűbb rockzenekara, a Tankcsapda lesz. Őket háromhetente közkedvelt és gazdag zenei életúttal büszkélkedő zenészlegendák követik majd a sorban.

A hazai felsőoktatásban egyedülálló interjúsorozattal és zenés produkciókkal kezdődik hamarosan az oDEon Egyetemi Színház következő évada. A Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézetével közös programban népszerű magyar zenészeket hívnak meg, akik élettapasztalatukkal és szakmai sikereikkel példát mutathatnak az egyetemistáknak. Az idei szezonban mutatkozik be az oDEon Opera és az oDEon Táncszínház is.

Az elmúlt hetekben harminckét művész irányításával huszonkét egyéni mesterkurzust tartottak a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, a XXII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján, melyen tizennégy országból több mint százhatvan hallgató vett részt. Az eseménysorozat keretében köszöntötték kilencvenedik születésnapja alkalmából Vásáry Tamás zongoraművészt, karmestert, aki idén is elvállalta a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar vezetését.

Egy életút, mely példát mutat, egységbe kovácsol mindenkit, akinek fontos a művészet, a vallás, és aki képes beleérezni abba a mennyei világba, amelyből a zene is fakad - hangozott el Vásáry Tamás Kossuth-díjas zongoraművész, karmester, a Debreceni Egyetem díszdoktorának kilencvenedik születésnapja alkalmából, a XXII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája záróhangversenyén a Nagytemplomban. Idén már tizenharmadik alkalommal vezényelte az ünnepelt művész a nyári akadémia zenekarát, a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekart.

Intenzív zenei képzésben, színvonalas koncerteken vehettek részt, valamint nemzetközi szinten egyedülálló gitárversenyen is kipróbálhatták magukat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar által rendezett Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozóján a gitáros növendékek. Csaknem harminc fiatal zenész töltötte meg játékával a kar épületét és fejlesztette szakmai tudását.

A világ minden tájáról, tizenkilenc országból több mint százhatvan zenész növendék érkezik a XXII. Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájára. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának eseményén megalakuló világzenekart ezúttal is Vásáry Tamás vezeti, akit 90. születésnapja alkalmából köszöntenek is a találkozón.

fotó

A Debreceni Egyetem és Debrecen Megyei Jogú Város Közművelődési Vegyesbizottsága pályázatot hirdet olyan közművelődési programok támogatására, amelyek a Debreceni Egyetem és Debrecen városa szempontjából...