Dr. Ludmány András, óraadó

Zenei tanulmányokat a Debreceni Kodály Zoltán Zenegimnáziumban folytatott fuvola, zongora és zeneszerzés szakon 1964-69 között, majd a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem fizikus szakán végzett.

1974-től az MTA Napfizikai Obszervatórium munkatársa, majd vezetője volt 2015-ig.

Az Ukrán Tudományos Akadémia Fő Csillagászati Obszervatóriumában szerezte meg a fizikai tudományok kandidátusa minősítést.

A Debreceni Egyetemen több asztrofizikai tárgyat oktatott. Az Európai Űrügynökség (ESA) négy projektjének volt vezetője, valamint szervezője és munkacsoport vezetője volt két FP7 Európai kutatási projektnek (SOTERIA és EHEROES). A SCOSTEP (Scientific Committee on Solar-Terrestrial Physics) nemzetözi kutatási szervezet magyarországi képviselője.