Nagy Máté, művésztanár

1982-ben született Budapesten. A Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában érettségizett szolfézs-zeneelmélet-karvezetés szakon, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem karmesterképző osztályában szerzett diplomát 2006-ban Gál Tamás, Ligeti András és Medveczky Ádám növendékeként. Zeneismeret-tanári oklevelét 2010-ben vehette át a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán, S. Szabó Márta és Kedvesné Herczegh Mária irányítása alatt.

2006 óta Debrecenben él, a város zenei életének aktív résztvevője. 2006-tól a Csokonai Színház korrepetitora majd karmestere, operaprodukciók és egyéb zenés színházi előadások asszisztense, vezetője.

2011-től a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola (ma szakgimnázium) és Zeneiskola-AMI zeneirodalom tanára és az ifjúsági szimfonikus zenekarok karmestere. Együtteseivel országos versenyek, előadóként (2010, 2018) és karmesterként (2018) a Bárdos Szimpózium résztvevője, külföldi testvériskolai kapcsolatok ápolója.

2016 óta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán óraadó, a magánének, majd a szolfézs-zeneelmélet tanszék munkáját segíti.

Pedagógiai munkáját néhány elismerés jelzi:

• Országos Szakközépiskolai Zenekari Verseny – Kodály Zoltán Ifjúsági Szimfonikus Zenekar, III. díj (2015 és 2018 )
  • Országos Zeneiskolai Zenekari Verseny – Simonffy Ifjúsági Szimfonikus Zenekar, III. díj  (2014 és 2017)
  • Országos Szolfézs, Népdal és Pároséneklési Verseny – Kodály Zoltánné Péczely Sarolta zongorakísérői különdíja (2013), zongorakísérői különdíj (2017)
  • Debreceni Tankerületi Központ Kiválóság díja 2018 – Kodály Zoltán Ifjúsági Szimfonikus Zenekar