Dr. Végh Mónika, tanszékvezető egyetemi docens

1974-ben született Cegléden, itt végezte alapfokú zenei tanulmányait. 1992-ben a Debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában érettségizett, majd diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tagozatán szerezte meg középiskolai ének-zenetanár, zeneelmélet-tanár és karvezetés szakon 1998-ban. Doktori címét 2019 tavaszán védte meg dicsérettel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktoriskolájának karvezetés alprogramjában.

Felsőfokú tanulmányai befejezése után egy évig alapfokon tanított Debrecenben, ezt követően a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskolában lett szolfézs-, zeneelmélet-tanár, kórusvezető, majd tanszakvezető. Tanítványai több alkalommal nyertek díjat az Országos Kodály Zoltán Szolfézs- és Népdaléneklési versenyen, ahol tanári munkáját különdíjjal jutalmazták. Az iskola vegyeskarával országos és nemzetközi versenyen is kiváló eredményt értek el.

2004-től mostanáig a Debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium szolfézs-, zeneelmélet- és karvezetés tanára, 2015-2019-ig felügyelte a nem hangszeres tanszakok munkaközösségét.

2004-től 15 éven keresztül a Kodály Zoltán Ifjúsági Vegyeskar karnagya volt, mellyel számos hazai és nemzetközi versenyen ért el kiváló eredményt. Pozsonyban, Varsóban 1. díjat kaptak, a debreceni Bartók Béla Nemzetközi Kórusversenyen több alkalommal lettek kategóriagyőztesek. (2006, 2012)
2017 szeptemberében elnyerték a nagybányai Liviu Borlan Nemzetközi Kórusverseny 1. díját és nagydíját., 2019 augusztusában pedig Ohridból, Észak-Macedóniából első díjjal és több különdíjjal térhettek haza. Emellett több alkalommal jártak Szlovákiában, Csehországban, Erdélyben és az olaszországi Festival di Primavera meghívottjai voltak 2008-ban

A DE Zeneművészeti Karán 2016 óta oktat, 2021-től egyetemi docens.
Tárgyai: szolfézs, zeneelmélet, zeneelmélet szakmódszertan, vezénylési gyakorlat.

2021 őszétől a Kar Szolfézs-Zeneelmélet, Karvezetés Tanszékének vezetője. Rendszeresen tart zeneelméleti és szakmódszertani előadásokat Magyarországon és a határon túl.

2018-tól 2022-ig az intézmény Férfikarának karnagya volt, majd 2022 februárjától a Bárdos Lajos Leánykar művészeti vezetője. Az leánykarral, valamint a tanszék hallgatói együttesével közösen 2023 szeptemberében részt vettek a 11. Music and Sea Nemzetközi Kórusversenyen Paralián, melyről két 1. díjjal és a Nagydíjjal tértek haza.

Kórusaival Debrecen város zenei életének mindig aktív résztvevői és gyakran kapnak meghívást országos szakmai rendezvényekre.

Pályája során számos alkalommal jutalmazták díjakkal karnagyi és tanári tevékenységéért, legfontosabb elismerései: Lantos Rezső-díj (2002), Artisjus-díj (2007) Szesztay Zsolt-díj (2012) és Kodály-díj (2018).