Dr. habil. Kabdebó Sándor, egyetemi docens

1964-ben született Budapesten, nős, két gyermek apja. A Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen diplomáját 1987-ben szerezte meg.

1988-ban alapította meg 12 énekessel a Prelude Kamarakórust, amely pár éven belül vegyeskarrá növekedett. 1989-ben nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára, ahol Párkai István és Erdei Péter főtárgy-tanárok tanítványaként kapott „kiváló” minősítésű diplomát 1994-ben.
A Zeneakadémia évei alatt és után is számos kurzuson vett részt, Robert Sund, Frieder Bernius, Heltay László, Johannes Moesus, Johannes Krell, Farkas András, Szabó Dénes és Hollerung Gábor irányításával.
A Zeneakadémia elvégzése után tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban, az Andor Ilona Általános Iskolában, a pestszentlőrinci Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnáziumban, a kispesti Erkel Ferenc Általános Iskolában és a Marczibányi téri Kodály Zoltán Iskolában.
2012-2015-ig a Magyar Rádió Gyermekkórusának karnagya volt.
2009 óta karvezetést tanít az Eszterházy Károly Egyetemen Egerben, és vezeti az egyetem kórusait. 2017 szeptembere óta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar oktatója, a vezénylési gyakorlat tanára.

Kórusaival ötször nyerte el az Év kórusa címet, a különböző nemzetközi és hazai kórusversenyeken (ez utóbbi csak a Kodály Zoltán Magyar Kórusversenyt jelenti) mintegy 30 dobogós helyezést szerzett. Első helyezést nyert Riva del Gardában az Andor Ilona Gyermekkarral, Celjében és Giessenben a Vörösmarty Leánykarral, utóbbi versenyen a nagydíjat is megnyerve, és 2009-ben és 2015-ben a Kodály Zoltán Magyar Kórusversenyen a Prelude Vegyeskarral. 2015-ben elnyerték a verseny nagydíját, és a közönségdíjat is. Számos különdíj birtokosa, többször kapott karnagyi díjat.

2017-2019-ig vezette a debreceni Bárdos Lajos Leánykart.
1996 nyarán a Vox Europae nemzetközi kórusnak volt vendégkarnagya, 2001-ben Franciaországban, Autunban a nemzetközi oratóriumfesztivál zenei apparátusát tanította be, és vezényelte a zárókoncerten.
Karnagyként dolgozott még a Vándor kórusban, és egy évig vezette a Vasas Művészegyüttes Vegyeskarát is.

2007-ben megkapta az Artisjus Zenei Alapítvány díját, a kortárs zene oktatásában végzett kiemelkedő munkájáért. 2016-ban elnyerte az Eszterházy Egyetem Művészeti díját.