Alexáné Kardos Ildikó, mesteroktató

Zenei tanulmányait Debrecenben kezdte és folytatta középfokon, majd hegedűművész, – tanári oklevelet szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. Tanári tevékenységet a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Pécsi Tagozatán 1987-94; a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában 1994-97 folytatott; 2000- től a Zeneművészeti Kar oktatója, hegedű főtárgyat és szólamismeretet tanít.

Zenekari művészként 1987-től a pécsi, majd 1997-től a debreceni zenekar koncertmestere. Mindkét helyen kiváló munkája elismeréseként elnyerte az “Év zenekari művésze” kitüntető címet (1989-90, ill. 1997-98-as évadban). A Phoenix Kamarazenei csoport tagjaként Debrecen és a régió hangversenyéletének gyakori művésze, különböző formációjú együttesekben (szonáta, trió, vonósnégyes, zongoranégyesek, -ötösök). Tanítványai részt vesznek országos szakmai versenyeken (hegedű, kamarazene). A nyaranta Debrecenben megrendezésre kerülő Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának közreműködő művésze, a zenekar koncertmestere, valamint vonós szólamok betanítását végzi.

Szimfonikus zenekarok tagjaként Európa számos országának koncertpódiumán megfordult, főleg koncertmesterként.