Kalafszky Adriána, óraadó

Kalafszky Adriána

A győri Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetében Markovics Erika és Alszászy Gábor osztályában folytatta klasszikus ének tanulmányait. A budapesti Zeneakadémián Nádor Magda növendékeként szerzett oratórium- és dalének művész, majd művésztanári mesterdiplomát. Posztgraduális tanulmányokat folytatott a lipcsei Hochschule für Musik und Theater »Felix Mendelssohn Bartholdy« régizene tanszékének historikus ének szakán, ahol tanára Marek Rzepka volt. Kanadában a Victoria Conservatory of Music-ban opera stúdiót végzett a világhírű szoprán, Nancy Argenta tanítványaként. Magyarországra visszatérve Kaposy Margit, majd Váradi Zita lett az énekmestere, akivel jelenleg is dolgozik. 

A lipcsei Alte Musik Fest-en Vénuszként (John Blow: Vénusz és Adonisz), Kanadában Despina szerepében mutatkozott be (Mozart: Così fan tutte). További szerepei többek között: Belinda és Első Boszorkány (Purcell: Dido és Aeneas), Tündérkirálynő (Purcell: A Tündérkirálynő), Zéphire (Boismortier: Ámor utazásai), Sandrina (Haydn: Aki hűtlen, pórul jár).

A Budapesti Fesztiválzenekar, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, a Capella Savaria, a Magyar Rádió Művészeti Együttesei és a Purcell Kórus és Orfeo Zenekar barokk koncertjeinek szólistája, a Francesco Bartolomeo Conti miséjét bemutató díjnyertes lemez szoprán szólistája.

A gödöllői Barokk Randevú, a váci és a veszprémi Régizenei Napok, illetve a Haydneum Magyar Régizenei Központ fesztiváljainak visszatérő fellépője. Kanadában a Victoria Baroque Players és a Pacific Baroque Festival szólistája volt, Európában a Hernei Régizenei Napok, a Balthasar Neumann Ensembles, a Collegium Marianum és a Neumeyer Consort szólistájaként is fellépett.

2016 óta a külső felkérések mellett saját ötletű projektjei megvalósításán is dolgozik. Magyarországon egyedülálló módon több autentikus barokk gesztikás előadást hozott létre a Budapest Bach Consorttal. Bach kantátáinak előadása mellett a zenekar "Grand Concert of Musick" és "Handel primadonnái" sorozataiban a Handel-korabeli London zeneéletének bemutatását célzó koncertek szólistájaként működött közre.

A DADOR Project alapítójaként összművészeti előadások létrehozásával célja a fiatal felnőttek komolyzene iránti érdeklődésének felkeltése. Az "Orfeo a konyhában" komolyzenei videoklip Monteverdi zenéjére készült, rendezője Reisz Gábor (2021). A "Bizarr költemények" itáliai korabarokk kantátákat mutat be, melyekre Tóth Réka Ágnes kortárs versei reflektálnak (2022). A Kávékantátában Kemény Zsófi slammerrel vitték színre Bach híres világi kantátáját a Három Holló Kávéházban, Várnai Balázs rendezésében (2023). A Forte Társulattal közösen létrehozott "Concordia" című előadás a korabarokk olasz zenét és a barokk gesztikát prózai és mozgásszínházi elemekkel ötvözi, rendező-koreográfusa Horváth Csaba (2023).

Klasszikus koncerténekesi tevékenysége mellett nagyon fontosnak tartja a zenei műfajokon belüli nyitottságot és átjárhatóságot. Grencsó Istvánnal, Dukay Barnabással és Holló Auréllal közös szabad improvizációs lemeze “Amikor a hajnal…/When Dawn…” címmel 2020-ban jelent meg.

2017-ben elnyerte a Fischer-Annie ösztöndíjat, 2020-2023 között pedig a Magyar Művészeti Akadémia hároméves ösztöndíj programjában vett részt.
 

Legutóbbi frissítés: 2025. 03. 25. 14:23