Dr. Szalai-Preisz Tamás, tanársegéd

Középfokú ütőhangszeres-tanulmányait a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában, felsőfokú tanulmányait a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán végezte, ahol 2016-ban szerzett zeneművésztanár diplomát. Ez idő alatt két évig a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Rézfúvós és Ütőhangszeres Tanszékének ütőhangszeres tanszakán demonstrátorként tevékenykedett. 2016 óta a Debreceni Egyetem Neveléstudományi Programjának doktorandusz hallgatója.

Oktatói tevékenységét Berettyóújfaluban kezdte (2013-2016), majd a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola – AMI-ban folytatta (2015-2016 óraadó, 2016- kinevezés).

A SONUS Ütőegyüttes egykori tagjaként jelenleg is rendszeresen vesz részt az együttessel hazai és külföldi koncerteken egyaránt. Számos ütőhangszeres kamara- és szólódarab magyarországi ősbemutatója fűződik nevéhez.

Egyetemi tanulmányai elvégzése alatt a 2013-ban megrendezett egri Országos Tudományos Diákköri Konferencián első helyezést ért el szekciójában, valamint a Debreceni Egyetem 2014-es DETEP konferencián és a 2016-os InterTalent konferencián előadóként szerepelt.