Köcsky Balázs, óraadó

Okleveles fuvolatanár, zenekari művész. Tanulmányait Budapesten a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnáziumban majd a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karán végezte Romos Zsolt növendékeként.

Tanulmányai befejezése előtt egy évvel felvételt nyert a Szegedi Szimfonikus Zenekarba, majd 2015-ben a Pannon Filharmonikusokhoz. 2016 tavaszától a Kodály Filharmonikusok tagja, első fuvolása. Előadóművészként több alkalommal állt nemzetközi hangversenytermek színpadán, többek között Németországban, Olaszországban, Macedóniában és Svájcban. Az elmúlt évek során lehetősége volt, mint szólista is kipróbálni magát. Hallgatói rendszeresen részt vesznek a Filharmonikusok munkájában a zenekari muzsikus képzés fontos elemeként.

Díjak, elismerések:

2017: „Az Évad Ifjú Zenekari Zenésze” cím