Szitás Tamás, művésztanár

Konzervatóriumi tanulmányait 2004-ben kezdte az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskolában Puskás Levente tanítványaként, majd ugyancsak az ő felügyelete alatt végezte el a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának szaxofon BA, majd Zeneművész-tanár MA képzését 2011-ben, illetve 2014-ben. Rövid alapfokú tanítás után megkezdte munkáját a győri Richter János Zeneművészeti Szakgimnáziumban, majd a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának lett óraadó tanára, továbbá tanít a szigetszentmiklósi Ádám Jenő AMI-ban. Az oktatáson kívül rendszeresen fellép kisegítőként olyan zenekarokban, mint a Magyar Állami Operaház Zenekara, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Concerto Budapest, Győri Filharmonikus Zenekar. A Silumona Saxophone Quartet szopránszaxofonosa, valamint a Novus Saxophone Quartet altszaxofonosa.

Oktatott tantárgyak: szaxofonegyüttes, kamarazene, hangszermetodika és repertoárismeret, szakmódszertan-szakdidaktika