Solymári Tímea, óraadó

Klasszikus gitárt egy budapesti zeneiskolában kezdtett tanulni 7 évesen. Középiskolai, és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Intézetben végzett tanulmányai alatt Fodor Ferenc gitárművész tanítványa volt. A Hochschule für Musik Detmold-Abteilund Dortmud intézményben szerzett előadóművészi diplomát (Künstlerische Instrumentalausbildung), Werner Kammerling osztályában. A Debreceni Egyetemen Adrovicz István gitárművész vezetése alatt okleveles gitárművész-tanár szakképzettségre tett szert.

Tanulmányai alatt számos mesterkurzuson vett részt az Esztergomi Gitárfesztiválon pl.: Wolfgang Lendle, Hubert Kappel (Németország), Ichiro Suzuki (Japán), Michael Sadanowsky (Franciaország). A Budapesti Ifjúsági Gitárzenekar első gitárosa és koncertmestere volt 10 éven keresztül. Koncertjeinek állandó szólistája volt, hazai neves koncerttermekben – Zeneakadémia Nagyterme, Kisterme, Régi Zeneakadémia, ELTE Aula, külföldön Finnországban, Németországban, Angliában. A Filharmónia szervezésében az ifjúsági országos koncertkörút szólistája és kamarazenésze volt. A németországi Dortmundban a különleges akusztikájú Torhaus koncertteremben kétrészes önálló hangverseny előadója volt. A Régi Zeneakadémia matiné hangversenyek szervezésében több ízben adott önálló hangversenyt. A Fiatal Művészek Pódiuma sorozaton a Zeneakadémia Nagytermében Antal Mátyás vezényletével egy klasszikus versenyművel vett részt. A budapesti Szent István Király Zeneművészeti Zeneház Pastorale koncertprogramján 3 sorozatból álló önálló hangversenye volt, a karmester Záborszky Kálmán. A Segovia gitárhangvesenyek sorozat a budapesti Nádor teremben lehetőséget ad évente egy önálló estre, melynek rendszeres meghívottja. A Szent István Király Jubileumi Zenekar meghívott szólistájaként Rodrigo: Fantasia para un gentilhombre című versenyművet játszotta, Ménesi Gergely vezényletével. A Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozója fesztivál rendszeres meghívottja mestertanárként és előadóművészként egyaránt. Írónő társával számtalan jótékonyági és egyházi rendezvény szereplői zenés irodalmi összeállításukkal.

A Hungaroton kiadásában 2000-ben megjelent szóló CD lemeze, Ungarische Fantasia címmel.

1999 szeptemberétől a budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola zeneiskolai tanára, majd 2002-ben vezetése alatt indult el a szakgimnáziumi gitár tanszak. 2016 szeptemberétől a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának óraadó tanára, oktatott tárgyai: gitár főtárgy, hangszermetodika és repertoárismeret, szakmódszertan, szakdidaktika.