Zsomborné Kocsis Zsuzsanna, mesteroktató

Zenei tanulmányait Munkácson kezdte, majd Ungváron folytatta a Zádor Dezső Zeneművészeti Szakközépiskolában. A Debreceni Egyetemi Szövetség Debreceni Konzervatóriumában szerzett zongoratanár diplomát 1999-ben, majd 2001-ben egyetemi oklevelet a Debreceni Egyetem Konzervatóriumában, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kihelyezett képzésében, mint zongoraművész, tanár.

1998-tól a Muzsikáló Egészség Alapítvány (MEA) művészeti iskola zongoratanára volt, ahol tanszakvezetőként is tevékenykedett. 2014-2015 között a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola zongoratanáraként dolgozott. Ugyancsak 2014-ben a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar óraadó tanára lett, majd 2016-tól művésztanára, később mesteroktatója. Oktatott tárgyak: korrepetíció, zongora kötelező, zongora repertoárismeret.

Hazai és külföldi hangversenyek rendszeres fellépője.