Barra Ákos, tanársegéd

Barra Ákos 1982-ben született Debrecenben, szülei mindketten hegedűművészek. Diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kihelyezett képzésén a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán szerezte 2007-ben. Több mint 10 évig tanított a MEA zeneiskolában, 6 évig volt a Kodály Filharmonikusok első hegedűse majd koncertmestere, jelenleg a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium tanára.

Tanulmányai alatt számos kurzuson vett részt mint pl. Takayoshi Wanami, Rohmann Imre, Perényi Eszter, Kapás Géza és Sebestyén Ernő kurzusain. Versenyeredményei is szép számmal vannak. 2000-ben Giliga Edina partnerével megnyerték az Országos Bartók Béla Hegedű-Duó Versenyt, 2004-ben pedig az I. Országos Főiskolai Találkozón és Versenyen Pál Eszter partnerével Nívódíjban részesültek.

Az egyetemi évek alatt 2004-ben Köztársasági Ösztöndíjban, a Kodály Filharmoniánál 2011-ben az Évad Ifjú Zeneművésze díjban, tanári munkássága alatt pedig 2018-ban az Országos Zathureczky Ede Hegedűversenyen és 2019-ben az Országos Koncz János Hegedűversenyen Kovács Lili felkészítő munkájáért Tanári Különdíjban részesült.

2019 szeptemberétől a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának óraadó tanára.

Hazai és külföldi zenekari tevékenységei: Győri Filharmonikusok, MÁV Szimfonikusok (koncertmesterként), Magyar Állami Operaház Failoni Kamarazenekar, Georgisches Kammerorchester Ingolstadt, Opera Viva Obersaxen, Atlantis Kamarazenekar, Kodály Filharmonikusok (koncertmesterként és szólistaként)
Olyan nagyszerű karmesterekkel és szólistákkal dolgozott együtt mint pl. Kobayashi Ken-Ichiro, Brian Fieldhouse, Medveczky Ádám, Kocsár Balázs, Vashegyi György, Vásáry Tamás, Mladen Tarbuk, Oliver von Dohnányi, Karolos Trikolidis, Baráti Kristóf, Kelemen Barnabás, Bogányi Gergely, Váradi István, José Carreras.
Turnézott Európa legtöbb országában és Kínában több alkalommal.

2021 szeptemberétől a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Doktori Iskolájának hallgatója.