Bolyky Zoltán, karmester

A budapesti Bartók Konzervatórium elvégzése után a Zeneakadémia hegedű szakán folytatta tanulmányait, majd a karmesterképző szakra is felvételt nyert Gál Tamás és Ligeti András osztályába. 2005-ben hegedűművész-tanári, 2007-ben karmesteri diplomát szerzett, majd Salvador Mas Conde, Michael Dittrich és Peskó Zoltán kurzusain gyarapította tudását. Hegedűsként szerzett zenekari tapasztalatai is segítették tanulmányait.

Egyetemi évei alatt a Musica Sonora Kamarazenekart irányította, majd a Bartók Konzervatórium Kamarazenekarának vezetésével bízták meg. Jelenleg a Szimfonikus Zenekar karmesteri feladatait látja el, mely irányítása alatt 2009-ben a Ferencsik János emlékére megrendezett Országos Zenekari Versenyen első helyezést ért el, valamint megkapta a legjobb karmesternek járó különdíjat is.A zenekar vezetése mellett kamarazenét is oktat az intézményben.

Évről évre számos diplomahangversenyt vezényel a Zeneakadémián.

2009-től három éven át rendszeresen dolgozott a Szolnoki Szimfonikus Zenekarral Izaki Maszahiro főzeneigazgató mellett. A zenekar állandó karmestereként számos hangversenyt, ifjúsági előadást vezényelt. 2011 óta a Hegyvidéki-Solti Zenekar művészeti vezetője, mely együttes főként a budapesti 12. kerület kulturális életében vállal szerepet. 2014 szeptembere óta a DE Zeneművészeti Kar Szimfonikus Zenekarának karmestere.