Dr. Dobiné Dr. Jakab Hedvig, egyetemi docens

Tanulmányok

• Zeneiskolai zongora- és szolfézstanár, Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Debreceni Tagozata, 1989, tanára Helyes Erzsébet.
• Orgonaművész-tanár, Debreceni Konzervatórium egyetemi tagozata, 1993, tanára Karasszon Dezső.
• Orgonaművész DLA, Zeneakadémia Doktoriskolája, 2006.

Szakmai tevékenység

A fiatalok zongora és orgona oktatása pályájának hangsúlyos részét képezi: nevéhez fűződik a debreceni zeneiskolai, majd szakközépiskolai orgonaoktatás beindítása. Tanított a debreceni Simonffy Emil Zeneiskolában, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában és a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolán. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának 2000 szeptemberétől oktatója.
Rendszeres résztvevője a Filharmónia Magyarország koncertjeinek. Magyarországon kívül több európai országban is koncertezett.  Koncertprogramjainak gerincét a 16-17. század billentyűs muzsikája alkotja. Publikációinak, előadásainak központi témája a billentyűs régizene-játék. Két önálló lemeze jelent meg: az első CD a Debreceni Református Nagytemplom új orgonáját mutatta be (1997), a második lemez válogatás évszázadok francia orgonamuzsikájából (1999).

Oktatott tárgyak

orgona főtárgy, szakmódszertan-szakdidaktika, orgonaismeret, zongora kötelező, kamarazene, hangszermetodika, repertoárismeret, liturgikus orgonajáték

Szakmai közéleti szerep

• Zenei versenyek zsűritagja (Orgona Szakos Növendékek VIII. Országos Versenye, Salgótarján, 2007; X. Szegedi Nemzetközi Orgonista Találkozó, 2022)