Tonhaizerné Dr. Vojevogyina Olga, egyetemi docens

Alap-, közép- és felsőfokú tanulmányait szülővárosában Donyeckben végezte. Emellett felsőfokú zenei tanulmányait a Zeneművészeti Karon folytatta, ahol kezdetben Dr. Lakatos Péter, később Dr. Duffek Mihály tanítványaként szerzett zongoraművész, -tanár diplomát 2002-ben. Tanulmányai alatt az Országos Couperin- Debussy zongoraversenyen első helyezést ért el 1997-ben, egy évvel később a Chopin versenyen II. díjat, majd a Schumann versenyen III. díjat nyert. 1999-ben R. Schumann: e-moll zongoraversenyét játszotta el a Debreceni Filharmonikus Zenekarral.

Oktatói tevékenységét a berettyóújfalui Zeneiskolában kezdte zongoratanárként, majd a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában zongoratanár és korrepetitorként folytatta. Diplomájának megszerzése óta különböző tárgyakat  oktat: zongora főtárgy, repertoárismeret, korrepetíció-lapról játék, valamint zongorakísérőként tevékenykedik a karon. 2016-ban az M. Liszenko Zeneakadémia doktori iskolájában szerezte meg DLA fokozatát Lembergben.