Dulainé Dr. Madarász Annamária, adjunktus

Általános iskolai tanulmányait a debreceni Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskolában végezte, zenei tagozaton. Ezzel párhuzamosan a Simonffy Emil Zeneiskola hegedű szakos növendéke volt, főtárgy tanára: Halmay Erzsébet, szolfézs tanára: dr. Sztrongáné Tóth Mariann.

A zeneiskolai évek alatt fordult érdeklődése az elméleti tárgyak irányába, így középfokú zenei tanulmányait a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola szolfézs-zeneelmélet szakos növendékeként folytatta, Szesztay Zsolt tanítványaként.

Tanári diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem debreceni kihelyezett képzésében szerezte 2000-ben, végzettsége szerint középiskolai ének-zene és szakközépiskolai zeneelmélet-tanár. Főtárgy tanárai Szesztay Zsolt, S. Szabó Márta, Berkesi Sándor, Török Ágnes voltak.

Tanári tevékenységét Hajdúhadházon, a Dr. Földi János Általános és Művészetoktatási Intézményben szolfézstanárként kezdte. 1999-ben a Debreceni Egyetem Hajdúböszörményi Pedagógiai Főiskolai Kar oktatója lett. A Művészeti Nevelési tanszéken előbb tanársegédi, majd 2009-től adjunktusi beosztásban az ének-zenei nevelés és módszertana, a zenei hagyományápolás tárgyak oktatója, hallgatói gyakorlatok módszertani vezetője. Aktívan részt vesz a tanszék tantárgyi programjainak kidolgozásában. Doktori fokozatot a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájában, néprajz és kulturális antropológia szakterületen 2016-ban szerzett (PhD). Disszertációjának címe: Szászfenesi zenei hagyaték, témavezetője Dr. Ujvári Zoltán volt.

2015 szeptembere óta a DE Zeneművészeti Kar óraadó tanára, oktatott tárgyai: szolfézs és ének-zene szakmódszertan.

2017 őszétől a Zeneművészeti Kar Szolfézs-Zeneelmélet, Karvezetés tanszékének főállású adjunktusa, tárgyai: szakmódszertan, szakdidaktika, repertoárismeret, a zeneoktatás története, népzenei repertoárismeret. Emellett a DE Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Művészeti Nevelési Tanszék Pedagógiai Főiskolai Kar óraadó tanára.