Laskay Edit, mesteroktató

8 évesen kezdte zenei tanulmányait Nyíregyházán, ahol Vassné Tóth Ágnes, majd Fesztóry Ágnes tanította. 1983-ban felvételt nyert Debrecenbe a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolába, és Straky Tibornál folytatta zongora tanulmányait.

1986-ban 3. díjat nyert Békés-Tarhoson az Országos Szakközépiskolai Zongoraversenyen. 1987-ben Kodály-díjat kapott. Még ebben az évben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Debreceni Tagozatára, ahol Irmai Kálmán, Helyes Erzsébet,Vígh Kristóf és Hargitai Imre voltak a tanárai. Az 1988-ban megrendezett főiskolai zongoraversenyen 2. helyezést, 1989-ben 1. helyezést ért el. 1991-ben kiváló minősítésű diplomát szerzett. 1992-ben Szekszárdon a Zenetanárok Országos Zongoraversenyén 1. díjat nyert. Koncertezett Skóciában, Dániában, Finnországban, Németországban, Olaszországban, Romániában és Magyarország több városában. Aktív résztvevője volt Némethy Attila, Síki Béla és Alwin Bär mesterkurzusainak.

Zongoraművész-tanári diplomát 1996-ban szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Konzervatóriumában. Tanára Duffek Mihály volt. Kiváló minősítésű diplomája mellett megkapta a Jablonczay Lenke-díjat. 2003 márciusától tanít zongora szaktárgyat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának zeneelmélet-szolfézs tanszékén. 1994-ben Debrecen Kultúrájáért Alapítvány Alkotói ösztöndíjában részesült.

1991-től a debreceni Simonffy Emil Zeneiskolában tanít.
2000-2017-ig 14 országos és nemzetközi zongoraversenyre készített fel növendékeket, ahonnan 20 díjjal tértek haza.
2011-től gyakorlatvezetői feladatokat is végez a zeneiskolában.
2013-tól a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola - AMI zongora tanszakának vezetője.
2017-ben a DE pedagógus szakvizsgára felkészítő szakirányú továbbképzés tehetségfejlesztő szakán szerzett kiváló minősítésű diplomát.
Jelenleg mindkét intézményben zongorát tanít és aktív résztvevője növendékeivel együtt a város kulturális életének.