Böszörményi Judit, adjunktus

Közép- és felsőfokú zenei tanulmányait Debrecenben végezte, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tagozatán zeneiskolai zongoratanár, majd a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen zongorakísérő, korrepetitor tanár végzettséget szerzett.

A Zeneművészeti Karon 1984. óta tevékenykedik elsősorban zongorakísérőként, emellett zongora kötelező tárgy tanára is. A Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában 1986-89 között, majd 2002. óta korrepetitori tevékenységet folytat.

Zongorakísérőként hazai és nemzetközi versenyek, (ének, oboa, fagott) fesztiválok, intenzív mesterkurzusok, rádiós zenei versenyek résztvevője. A város és a régió hangversenypódiumain gyakran fellép. Hangversenyezett Hadady László (Franciaország) és Kiss József oboaművészekkel, Matuz István fuvolaművésszel és Mohos Nagy Éva énekművésszel. Kortárs szerzők műveiből CD felvételt készített Ujvárosi Andrea énekművésszel 2000-ben, rádiós hangversenyeken működött közre a Magyar Rádió Márványtermében, a 6-os, és a 22-es stúdióban.

Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája kurzusainak és hangversenyeinek, valamint az évente megrendezésre kerülő Simándy József énekverseny állandó résztvevője Szegeden.