Richter Edit, művésztanár

Zeneiskolai zongoratanári végzettséget a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tagozatán, zongorakísérő, korrepetitor-tanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, Budapesten szerzett. Oktatói tevékenységet a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában 1989. óta, a Zeneművészeti Karon 1990. óta folytat korrepetitorként, emellett zongora kötelező tárgyat is tanít.

Több közép-, és felsőoktatási versenyen helyezést elért hangszeres versenyzők kísérőjeként. Négy alkalommal az Országos Középiskolai Mélyrézfúvós Verseny legjobb zongorakísérői különdíját kapta (1993, 1996, 2002, 2004.) Az Országos Főiskolai Rézfúvós Találkozó gálahangversenyein ismert hazai és külhoni hangszeres művészek zongorakísérője (Hőna Gusztáv harsonaművész, Steven Mead eufónium- művész). Ismert rézfúvós hangszeres művészek koncertjeinek rendszeres zongora közreműködője (Fejér András harsonaművész, Palotai Ferenc trombitaművész) A Balmazújvárosi Nemzetközi Trombitás Tábor korrepetitora 2001 óta minden évben. Rendszeres résztvevője a világi, orgonistaként az egyházi zenei életnek is, jótékonysági hangversenyek közreműködője, hangszeres-, és énekművészek kísérőjeként és zenekarok kisegítő tagjaként.