ifj. Dr. Duffek Mihály, kabinetvezető adjunktus

fotóE-mail

Tanulmányok

2008-ban szerezett fagottművész-tanár diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ugyanebben az évben tett sikeres felvételit a bécsi Universitat für Musik und Darstellende Kunst-ba. 2015-ben szerzett doktori fokozatot (DLA) a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen.

Szakmai tevékenység

Szólistaként többször fellépett a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Szatmárnémeti „Dinu Lipatti” Szimfonikus Zenekarral, valamint a Gödöllői Szimfonikus Zenekarral is. A FUGA szervezésében a „Vendégségben a FUGÁban” koncertsorozat keretében kétszer is lehetősége volt szólóestet adni (2013 és 2014), amely koncertek fókuszában a kortárs magyar fagott-irodalom megszólaltatása volt a legfontosabb cél. Kortárs zeneművek bemutatásához köthető fellépései voltak továbbá a Szombathelyi Bartók Fesztiválon, a Debreceni Nemzetközi Nyári Akadémián, a Magyar Zeneművészeti Társaság által rendezett Mini-Fesztiválon és a Crescendo Nyári Akadémián, ahol 2012-ben fagott-tanárként is tevékenykedett.
2009 óta játszik a Budapesti Fesztiválzenekarban, a 2014/15-ös évadban a Concerto Budapest 1. váltó fagottosa volt.
 A 2012-ben alakult Corridor fagott kvartett alapítója, amely együttes számára számos átiratot, valamint saját művet készített. A Hunnia gondozásában 2014-ben jelent meg „Corridoors” című szólólemezük, amelyen Csuhaj-Barna Tibor szerzeményei hallhatók.
Felvállalt küldetés számára a fagott-irodalom bővítése. Amellett, hogy több magyar szerző számára ajánlotta műveit, számos saját darabot vagy átiratot készített szóló fagottra, fagott együttesre, illetve fagott-zongora felállásra is. 2016-ban a Danvantara kiadó gondozásában jelent meg első szólólemeze „Rendezvous with Bach” címmel, amelyen saját Bach átiratai hallhatók.

Oktatott tárgyak: fagott főtárgy, kamarazene, repertoárismeret, szakmódszertan, szakdidaktika

Díjak, elismerések:

• A Chieriben megrendezett „VIII. Concorso Internazionale di Musica per Giovani Interpreti” díjnyertese (2008)
  • a bécsi Yehudi Menuhin Live Music Now szervezet által tartott zenei verseny győztese (2008)
  • a Budapesti Fesztiválzenekar által rendezett Végh Sándor versenyének egyik győztese (2009)