Dr. Török Ágnes, egyetemi docens

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen középiskolai ének, karvezető, szakközépiskolai zeneelmélet tanári oklevelet kapott. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán 1981 óta oktat: jelenleg karvezetés, vezénylési gyakorlat, énekkar, repertoárismeret tárgyakat. Doktori dolgozatát (PhD) a Jyväskyläi Egyetemen védte meg, címe: „Mint a folyóvíz mellett termő szép fa” Huszár Gál 1560-as énekeskönyve; himnuszok, canticumok és parafrázisok.

1989-ben alapította a Canticum Novum Kamarakórust, mely nemzetközi versenyeken ezidáig 10 dobogós helyezést ért el, valamint számos hazai és külföldi hangversenyen szerepelt.
Nemzetközi versenyek zsűritagja, részt vesz a KOTA által szervezett kórusok minősítési rendszerében.

A Debreceni Kodály Kórus másodkarnagyaként (1999-2006) oratorikus művek, rádió és CD felvételek, számos ősbemutató előkészítését, operák, oratóriumok karigazgatását végezte. A Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola óraadója (2011-ig). Oktatott tantárgyai: egyházzene irodalom, egyházzene történet, gyülekezeti ének, graduál, népzene, zenetörténet. Toyama (Japán) város kórusainak vendégkarnagya (2006-tól).

Szakmai közéleti tevékenység:

• a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara Kari Tanácsának tagja
  • a Debreceni Egyetem Könyvtári és Kiadói Bizottságának tagja
  • a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara Tanulmányi Bizottságának elnöke
  • a Canticum Novum Alapítvány alapító kuratóriumi elnöke
  • a Magyarországi Református Egyház Doktorok Kollégiumának tagja (himnológiai szekció)
  • a Babes-Bólyai Tudományegyetem külső kutató munkatársa
  • A Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny Művészeti Bizottságának tagja (2015-től)

Díjak, elismerések:

• 2008: Artisjus díj