Kriszta Kinga (szoprán) ének mesterkurzusa

Kriszta Kinga operaénekes kurzusával folytatódik a DE Zeneművészeti Kar Magánének tanszéke által indított "Debreceni Művészeink" című kurzussorozat.

Kriszta Kinga Nagyváradon született. Diplomáját a Debreceni Egyetem magánének szakán szerezte Mohos Nagy Éva professzorasszony osztályában. Tanulmányai alatt a debreceni Csokonai Nemzeti Színház kórusában énekelt, ahol pár év elteltével szóló szerepekben is bemutatkozhatott. A Pécsi és Miskolci Nemzeti Színházban több főszerepben is láthatta a közönség. 2010 óta a Magyar Állami Operaház szólistája, ahol szintén főszerepekben látható. Operai előadásain túl, fontos szerepet játszik életében az oratórium éneklés is, így több haza fesztivál állandó fellépője. Művészi pályája mellet két gyermek édesanyja.

Főbb szerepei:

Smetana: Eladott menyasszony - Masenyka, Muszorgszkij: Borisz Godunov - Xenia, Erkel: Hunyadi László - Hunyadi Mátyás. A Magyar Állami Operaházban 2010 januárjában mutatkozott be, Papagena szerepében.