Savaria Barokk Zenekar hangversenye

Szeretettel várjuk Önöket régizene hangversenysorozatunk következő eseményére, ahol J. S. Bach műveiből hallhatnak válogatást. Az est fellépője a Debreceni Régizene Együttes meghívott vendége, a Savaria Barokk Zenekar.

2022. február 4. péntek 19.00  óra
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar - Liszt terem

SAVARIA BAROKK ZENEKAR HANGVERSENYE
VÁLOGATÁS J. S. BACH MŰVEIBŐL

Közreműködik: Ducza Nóra – szoprán, Jekl László – basszus
Nagy Csaba – oboa, Vitárius Piroska – hegedű, Várallyai Ágnes – csembaló

Vezényel: Németh Pál

Műsor:
Ich bin vergnügt mit meinem Glücke – kantáta BWV 84
Kromatikus fantázia és fúga BWV 903
c-moll kettősverseny oboára és hegedűre BWV 1060
Ach Gott, wie manches Herzeleid – kantáta BWV 58

A Savaria Barokk Zenekar - az alapító fuvolaművész-karmester, Németh Pál vezetésével - elsősorban a 17-18. századi zenei ritkaságokat igyekszik újra felfedezni és bemutatni korhű hangszereken, korabeli dokumentumok alapján, hangversenyek, operaelőadások, CD-, rádió-, TV- és filmfelvételek segítségével. A vonós hangszerek a 18. századból valók, a fúvósok régi hangszerek pontos másolatai. A zenekar állandó tagja Vitrius Piroska hangversenymester, Hadházy Ildikó, Lang Ildikó, Kovács Mariann, Balázs Gergely (hegedű); Bolyki András (mélyhegedű); Kallai Nóra (gordonka, viola da gamba); Karasszon Dénes (gordonka); Hornyák Dávid (nagybőgő); Várallyay Ágnes (csembaló) és Győri István (lant)

Jegyár: 2.000 Ft, diák- és nyugdíjas belépő: 1.500 Ft
Jegyek a koncert napján 8.00-13.00 óra között a Zeneművészeti Kar Művészeti Menedzser Irodájában, illetve 18.30-tól a helyszínen válthatók.