Kutnyánszky Csaba karvezető mesterkurzusa

-
Kutnyánszky Csaba kóruskarnagy, a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára 2019. március 9-én, szombaton karvezető mesterkurzust tart a DE Zeneművészeti Kar Szolfézs-Zeneelmélet, Karvezetés Tanszék hallgatói számára.

A kurzuson feldolgozásra kerülő művek:

I-II. évfolyam:

• Jacob Arcadelt (1507-1568): Il bianco e dolce cigno
  • Adrian Batten (1591-1637): O sing joyfully
  • Claudio Merulo (1533-1604): Cumque beatissimus Marcus

III-V. évfolyam:

• Claude Le Jeune (1530-1600): Un gentil amoureux
  • Claudio Monteverdi (1567-1643): Sfogava con le stelle (IV. madrigálkötet)
  • Claudio Monteverdi: A un giro sol (IV. madrigálkötet)

A foglalkozások március 9-én, szombaton 10-13 és 14-17 óráig lesznek a Zeneművészeti Kar Kamaratermében.

A mesterkurzus tanszékünk hallgatóinak ez évi kurzus-kötelezettsége, részvételükre számítunk.
A kurzusra passzív résztvevőként, ill. énekesként várjuk a társintézmények karvezetőjelölt hallgatóit, valamint a már pályán lévő karvezető kollégákat, ének-zene tanárokat is.
Szeretettel várjuk intézményünk más tanszékeinek hallgatóit is a kurzus kórusába!

Részvételi díj, mely magába foglalja a kottaanyagot is: a Zeneművészeti Kar hallgatóinak 1.000,- Ft, a társintézmények hallgatóinak 2.000,- Ft, melyet a kurzus kezdete előtt a helyszínen kell befizetni.
A tanszékünkön kívüliek jelentkezését 2019. március 1-ig e-mailben várjuk.

Kapható kredit érték: vezénylőknek 2 K, éneklőknek 1 K.

Jelentkezés és további felvilágosítás: musictheory@music.unideb.hu

Dr. S. Szabó Márta
tanszékvezető egyetemi docens