Szép eredmények az országos klarinétversenyen

...a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara és a Conservatory Alapítvány december 11-én.

A hallgatóknak kötelezően Martos László Szólódarab klarinétra című darabját kellett előadniuk, valamint választhattak egy lassú tételt Bernhard Henrik Crusell, Carl Maria von Weber vagy Louis Spohr klarinétversenyeiből.

A zsűri döntése alapján az első díjat Kokics Dorina Fanni (DEZK) és Kertész Gergely (LFZE) érdemelték ki, a második helyezést Visztra Bernadett (DEZK) és Homopoth Edwárd Attila (DEZK) nyerték el. A dobogó harmadik fokára Török Dezső Boldizsár (DEZK) és Sándor Norbert (LFZE) állhatott.

A verseny különdíját Bitter Bettina (MEBBZI - tanára: Dr. Szitka Rudolf), a Debreceni Egyetem rektorának különdíját Sándor Norbert vehette át.

A dobogós helyezéseket elért növendékek felkészítő tanárai: Dr. Szabó János és Szabó Krisztián, valamint Rumy Balázs és Szatmári Zsolt.

Az eredményekhez gratulálunk, további sikereket kívánunk!