II. Debreceni Szaxofonverseny

... a zeneművészeti szakközépiskolák 11., 12. osztályos és továbbképzős tanulói részére 2018. április 17-én.

A verseny helyszíne: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

A zsűri tagjai:

• Kiss Gy. László – a zsűri elnöke, klarinétművész
  • Kovács Zoltán – zeneszerző, a Magyar Állami Operaház fagottművésze
  • Dr. Szabó János – egyetemi tanár, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar klarinéttanára, a Debreceni Kodály Filharmonikusok I. klarinétosa

A verseny egyfordulós. A maximális játékidő 20 perc. Időtúllépés esetén a zsűri a produkciót leállíthatja.

Kötelező darab:

Kovács Zoltán: Rapszódia altszaxofonra (kérésre a művet elküldjük)

Szabadon választott mű:

Egy vagy két másik mű, esetleg tétel, figyelembe véve a maximális játékidőt.

Jelentkezési határidő: 2018. április 10.

JELENTKEZÉSI LAP

Nevezési díj: 10.000,- Ft

A nevezési díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

A versenyző hozhatja saját zongorakísérőjét, mely esetben a kísérő összes költségét vállalnia kell. Aki nem hoz kísérőt magával, a jelentkezési lapon kérheti a verseny hivatalos kísérőinek segítségét (díja: 5000,- Ft).

A kitöltött és aláírt jelentkezési lapot, valamint a nevezési díj befizetését igazoló bizonylatot kérjük a szaxofonverseny@gmail.com e-mail címre megküldeni!

A versenyzők elhelyezése a korábbiakhoz hasonlóan kapacitás függvényében a Weiner Leó Kollégiumban történik. Előzetes jelzés alapján kísérő tanár kollégáinkat is szeretettel várjuk.

Szállás foglalásával kapcsolatos tudnivalók

Mindenkinek sikeres felkészülést kívánunk!