Gratulálunk a 41. Rézfúvós és Ütőhangszeres Találkozó és Verseny díjazottainak

... verseny a mai napig az elődök által megálmodott célt folytatja: lehetőséget biztosítani mindenki számára a hangszeres és zenei megmérettetésre, kiugrási lehetőséget biztosítani a legjobbak számára. Az elmúlt időszakban az oktatásban végbement szervezeti és strukturális változások új lendületet adtak a szervezőknek. Sikerült – ha szerény mértékben is – bevonni a Közép-európai művészeti egyetemeken tanuló magyar hallgatókat ebbe a megmérettetésbe. Az országos forduló alkalmával az ország szinte összes zenei közép,- és felsőfokú intézménye képviseltette magát hallgatókkal, tanárokkal, zongorakísérőkkel, érdeklődőkkel.

A produkciókat elbíráló szakmai zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

Trombita I. korcsoport

1. helyezés: Drahos Balázs (Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium – Budapest)
2. helyezés: Sallai Domokos Barna (Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium – Budapest)
3. helyezés: Huszti Boldizsár (Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium – Budapest)

Trombita II. korcsoport

1. helyezés: Willmek Zoltán (Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar – Győr)
2. helyezés: Kőházi Attila (Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium – Budapest)
2. helyezés: Őri Ádám (Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar – Győr)
2. helyezés: Straubinger Zoltán (Kunstuniversität Graz – Graz, Ausztria)

3. helyezés: Miskolci Máté (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)
3. helyezés: Schroff Szilárd (Weiner Leó Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium – Budapest)
3. helyezés: Tesch Ferenc Lehel (Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar – Győr)
Különdíj: László Zsombor Márk (Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar - Győr)

Kürt I. korcsoport

1. helyezés: Kovács Klára (Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium – Szeged)
1. helyezés: Szabó Aranka (Bartók Béla Művészeti Szakgimnázium és AMI – Békéscsaba)
2. helyezés: Kóródi Márton (Staatliche Hochschule für Musik Trossingen – Trossingen, Németország)
3. helyezés: Márton Levente (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)

Kürt II. korcsoport

1. helyezés: Kovács Lehel (Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar – Szeged)
2. helyezés: Csabay László (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – Budapest)
2. helyezés és Szentpáli Roland különdíja művének legjobb előadásáért: Koncz Péter Etele (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)

Harsona I. korcsoport

1. helyezés: Orbán Tibor (Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium – Szeged)
2. helyezés: Kedves Gergő (Szegedi Tudományegyetem Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnázium – Szeged)
3. helyezés: Farkas András (Bartók Béla Művészeti Szakgimnázium és AMI – Békéscsaba)
3. helyezés: Nagy Gyula Ferenc (Bartók Béla Művészeti Szakgimnázium és AMI – Békéscsaba)

Harsona II. korcsoport

1. helyezés: Szeifert Péter (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem – Budapest)
2. helyezés és a Debreceni Egyetem Rektorának Különdíja: Ádám Kristóf (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)
2. helyezés: Kulcsár József (Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézet)
3. helyezés: Bihary Ferenc Jakab (Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar – Szeged)
3. helyezés: Kolozsvári Gábor (Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar – Szeged)

Tuba I. korcsoport

Különdíj: Komáromi Gergő (Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Ált.Isk., AMI és Koll. – Győr)
Különdíj: Tasi László Renátó (Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium – Miskolc)

Ütőhangszer I. korcsoport

1. helyezés és a Debreceni Egyetem Rektorának Különdíja: Kerek Csombor (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)
1. helyezés: Simonics Csenge (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI – Budapest)
2. helyezés: Nyilas Gyöngyvér (Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI – Budapest)
3. helyezés: Tóth Levente (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)

Ütőhangszer II. korcsoport

1. helyezés: Szabó Péter (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)
2. helyezés: Csomós Vince (Széchenyi István Egyetem Művészeti Kar – Győr)
3. helyezés: Kolics Máté (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)
3. helyezés: Tóth Levente Péter (Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar – Debrecen)

Köszönjük az indulóknak, érdeklődőknek a személyes megjelenést!
Találkozunk 2019-ben!