Dohos László (1948-2023)

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy kiváló nyugalmazott kollégánk, Dohos László ezredes, Tanár Úr, Laci bácsi, befejezte földi pályafutását.

A magyar fúvószenekari karmester képzés meghatározó, emblematikus alakja volt, akinek kedvessége, barátságos lénye, magas szintű szakmai tudása példaképpé tette őt sokunk számára.

Elért sikerei, címei és kitüntetései jól mutatják, milyen meghatározó szerepet töltött be a fúvószenekarok életében:

• a Moszkvai Csajkovszkij Állami Zeneakadémián tanult, ahonnan 1983-ban vörösdiplomával tért haza
  • a Magyar Honvédség nyugalmazott főkarmestere
  • Liszt-díjas karnagy
  • a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség tiszteletbeli elnöke
  • Tiszavasvári díszpolgára
  • ezüst karmesteri pálca (2005)
  • a honvédelmi miniszter díszkardja (2005)
  • a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2009)
  • Egressy Béni-díj (2017)
  • Életmű díj (MAFUMASZ, 2018)

1986 óta tanárként és előadóként részt vett az itthoni amatőr fúvóskarnagy képzésben, majd elsőként segített a főiskolai, később egyetemi szintű képzés tematikájának szakmai kidolgozásában és az akkreditált szakok oktatásában.

Több évig volt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának docense, szakmai tapasztalata éveken át vonzotta a karmester szakos hallgatókat.

Vezetőként, kollégaként, barátként, bajtársként, mindenek felett emberként mindannyiunk példaképévé vált Dohos László, Laci bácsi.

fotó