Díszpolgári címet kapott Dr. Váradi Judit

Szülővárosa, Berettyóújfalu díszpolgára lett Dr. Váradi Judit zenepedagógus, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi docense. A kitüntetést a város napja alkalmából, ünnepélyes keretek között adták át május 21-én. A díjátadó ünnepségen Dr. Vitányi István országgyűlési képviselő, illetve Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke köszöntőt, Muraközi István polgármester ünnepi beszédet mondott.

Berettyóújfalu díszpolgára kitüntető cím annak a személynek adományozható, aki tevékenységével a tudományos, politikai, művészeti vagy társadalmi élet területén huzamosabb időn keresztül kimagasló érdemeket szerzett, illetve közvetve vagy közvetlenül hozzájárult a város anyagi és szellemi életének gyarapodásához.

Váradi Judit Berettyóújfaluban született és kezdte tanulmányait. Közép- és felsőfokú iskoláit Debrecenben végezte, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tanult zongoratanár, szolfézstanár, karvezető, énekes zongorakísérő, korrepetitor és kulturális menedzser diplomát szerezve. Doktori fokozatát a finnországi Jyväskylä-i Egyetemen szerezte 2010-ben. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán 1988 óta folytat oktatói, 2000 óta művészeti menedzseri tevékenységet. 2015 óta a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program keretében témavezető, továbbá nemzetközi kutatást folytat a Debreceni Egyetem Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központ keretein belül. Országos és nemzetközi konferenciák előadója, több kiadvány szerkesztője, doktori és habilitációs eljárások opponense. Televízió és rádió felvételeken, kortárs magyar és külföldi zeneművek bemutatásában működik közre. Számos hazai és nemzetközi művészeti esemény résztvevője, szervezője, megannyi szakmai szervezet aktív tagja, több esetben vezetője. Szerteágazó munkásságát számos rangos díjjal, elismeréssel jutalmazták már, többek között Artisjus-díjjal, Kossuth emlékéremmel, Debrecen megyei jogú város alkotói ösztöndíjával, ez év március 15-én pedig a Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetéssel ismerték el. Mindezek mellett tudott és akart is megmaradni elkötelezett berettyóújfaluinak, számos zenei eseményt vitt szülővárosába, és rendszeres résztvevője a berettyóújfalui zeneiskola ünnepi rendezvényeinek.

A kitüntetéshez szívből gratulálunk!