A Csokonai Színház színpadán

...vígoperáját, a Figaro házasságát adták elő két egymást követő estén.

Különleges Mozart-előadást láthatott a közönség május 6-án, hétfőn és 7-én, kedden a debreceni Csokonai Színházban. A teátrum és az egyetem Zeneművészeti Karának vezetői a produkció művészeti és zenei vezetője, Hruby Edith kezdeményezésére kötöttek együttműködési megállapodást a fiatal debreceni tehetségek támogatására. Az egyetem magánénekes hallgatói és a néhány évvel korábban végzett ifjú énekesek kaptak lehetőséget az opera főszerepeinek megformálására, míg az alapképzésben részt vevő növendékek a kisebb szerepekben, illetve az énekkarban mutatkozhattak be.

A Zeneművészeti Kar Szimfonikus Zenekarának munkájában szinte minden hangszeres hallgató részt vett Bolyky Zoltán karmester irányításával, az operajátszás komplexitását sokan itt tapasztalhatták meg először. Az előadások hatalmas sikert arattak, megalapozva további közös produkciók létrejöttét.

Fotók: