"In memoriam Fenyves Loránd" - Rőmer Ádám - mélyhegedű, Miki Takahashi - hegedű hangversenye

Emlékkoncert a neves magyar hegedűművész és kiváló pedagógus 100. születésnapja alkalmából

2018. február 19. hétfő 19.00
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar - Liszt terem

„IN MEMORIAM FENYVES LORÁND”
Rőmer Ádám - mélyhegedű, Miki Takahashi - hegedű hangversenye

W. A. Mozart: G-dúr duó hegedűre és brácsára K. 423.
J. S. Bach: C-dúr szólószonáta BWV 1005
L. van Beethoven: c - moll szonáta hegedűre és zongorára Op. 30. No. 2. I. tétel
F. Kreisler: Liebesleid, Schön Rosmarin

Zongorán közreműködik: Király Márta

Jegyár: 1.500,- Ft, diák- és nyugdíjas belépő: 1.000,- Ft
Jegyek a koncert napján 8.00-16.00 óra között a Zeneművészeti Kar Művészeti Menedzser Irodájában, illetve 18.30-tól a helyszínen válthatóak.

Fenyves Loránd (1918-2004), a világhírű Hubay iskola neveltjének művészi pályafutása Izrael, Svájc és Kanada nagyvárosaihoz kötődik. Szólistaként, koncertmesterként, kamaramuzsikusként megfordult a világ nagy hangversenypódiumain, felvételeket készített a 20. század neves előadóművészeivel, karmestereivel. Élete utolsó évtizedeiben Torontóban élt és folytatta oktatói tevékenységét, valamint Magyarországon - Debrecenben is - tartott számos mesterkurzust. A világ minden tájáról érkeztek hozzá tanítványok, így találkozott osztályában a japán Takahashi Miki és a debreceni Rőmer Ádám, akik éveket tanultak a mesternél. A jelenleg az Egyesült Királyságban élő művész házaspár ezen az esten tiszteleg kedves tanáruk előtt, aki zenei oktatásukon kívül művészi útjukat, pályájukat és magánéletüket is egyengette. A hangverseny műsorát a Fenyves Loránd által különösen kedvelt és gyakran játszott szerzők alkotásaiból válogatták.