Francesca Provvisionato, művésztanár

Mezzoszoprán operaénekesnő. Egyetemi idegennyelvi- és irodalmi tanulmányait követően, a bolognai "Conservatorio Martini"-ben végzett ének és zongora szakon.

1990-ben megnyerte a "Toti Dal Monte" nemzetközi énekverseny első díját, ezt követően a trevisoi Teatro Comunale színpadán Cherubino szerepében debütált Peter Maag dirigens pálcája alatt a Figaro házasságában.

Karrierje során fellépett Európa összes jelentős színházában a milánói La Scala-tól a zürichi Operaházon keresztül a berlini Staatsoperen át a londoni Royal Albert Hall-ig, és olyan karmesterekkel dolgozott, mint Alan Curtis, Adam Fischer, Christoph von Dohnányi, Nikolaus Harnoncourt és Riccardo Muti.

Igazi olasz belcanto énekes, akinek az opera-repertoárján Mozart-, Bellini-, Donizetti- és Rossini-szerepekkel egyaránt találkozunk.

Számos CD-felvétele van, melyeken barokk operákban, illetve a Szerelemi bájitalban hallhatjuk, valamint az 1996-ban készült Figaro házassága operafilmben láthatjuk is.