Keszei Bori, óraadó

fotóTanulmányait a budapesti Weiner Leó Konzervatórium befejezése után a Pécsi Tudományegyetemen magánének szakon, majd a Károli Gáspár Református Egyetemen színháztudomány mesterszakon folytatta.

Énekesi pályáját a Debreceni Csokonai Színházban és a Szegedi Nemzeti Színházban kezdte elsősorban Mozart operáinak szerepeivel. 1998-tól a Magyar Állami Operaház ösztöndíjasa, később állandó szólistája lett. 2003-2008 között a Bécsi Staatsoper szólistája, ahol Giordano: Fedora című operájának Olga szerepével debütált Placido Domingo oldalán.

Legnagyobb szerepei Bécsben: Adele, Zerlina, Oscar, Nanetta, Lisa (Sonnanbula). Partnerei a színpadon többek között: Jose Carreras, Edita Gruberova, Erwin Schrott, Bryn Terfel, Anna Netrebko, Diana Damrau volt. Olyan karmesterekkel dolgozott együtt, mint Christian Thielemann, sir Simon Rattle, Fischer Ádám vagy Riccardo Muti.

Operaénekesként a lírai és lírai coloratur fach számos szerepét énekelte hazai és nemzetközi színpadokon egyaránt. Széleskörű sikert aratott Monteverdi: Poppea megkoronázása című operájának címszerepében, melyet a Magyar Állami Operaház nemzetközi streaming szolgáltatás keretében közvetített. Rendszeres fellépője Európa legnagyobb szabadtéri fesztivál színpadának, a Szegedi Szabadtéri Játékoknak és visszatérő vendége a Miskolci Operafesztiválnak.

Díjak, kitüntetések:

2023: Liszt Ferenc-díj