A regisztráció menete:

1. A főtárgy felvételi vizsga előtti regisztrációhoz minden esetben a tájékoztatóban is megadott időpontok előtt legalább 1 órával kell megjelenni a ZK Tanulmányi Osztályon.

2. A regisztráció alkalmával azoknak a jelentkezőknek, akik nem küldték meg 2023. június 19-ig a felvételi vizsgadíjról (4.000 Ft.-) szóló bizonylatot elektronikus úton, be kell mutatniuk. Ennek elmulasztása esetén a felvételi vizsga nem kezdhető meg!

3. Azok a jelentkezők, akik a felvételi vizsga napjáig kézhez kapják érettségi bizonyítványukat/felsőfokú oklevelüket kérjük, hogy eredetiben mutassák be. (Azok, akik még nem kapják kézhez, sikeres felvételi esetén beiratkozáskor kell, hogy bemutassák a Tanulmányi Osztályon.)

4. Azok a hangszeres/énekes BA és osztatlan tanári képzésre jelentkezők, akiknek más zeneművészeti felsőoktatási intézményben teljesítendő felvételi vizsgája ütközne a DE-ZK szolfézs-zeneelmélet-zongora alkalmassági felvételi vizsgájával, jelezhetik az ütközést a regisztrációnál. Ebben az esetben a kötelező tárgyak felvételi vizsga időpontjainak beosztásában is megadott, későbbi időpontra kerülhetnek beosztásra.
    (Tehát külön, egyéni vizsgaidőpont nem kérhető, de lehetőséget biztosítunk az alkalmassági vizsga más csoporttal történő teljesítésére.)