Színes, zenés rajzok a Zeneművészeti Galériában

A 23. alkalommal megrendezett Hang-Játék-Zene ifjúsági élménykoncertekhez kapcsolódó rajzpályázatra beérkezett munkákból nyílt tárlat Karunk Zeneművészeti Galériájában a Művészeti Menedzser Iroda szervezésében.

fotóA gyerekek elsőként az ütőhangszeresek bemutatkozóján vettek részt, a második találkozás az „Állati jó zenék” előadás volt, az utolsó felvonásban pedig Mozart: Bastien és Bastienne című operáját hallhatták a kisiskolások. Ezekhez kapcsolódóan készítettek a gyerekek rajzokat, a pályázatra hatvan alkotás érkezett, amelyekből a legjobbakat kiválasztva jött létre a tárlat.

Prof. Dr. Váradi Judit, Karunk egyetemi tanára, a Művészeti Menedzser Iroda vezetője a rajzpályázat kapcsán kiemelte: „Nagyon érdekes, hogy melyik az a pillanat, amely a gyermekben megmarad, mert nem abban a pillanatban rajzol. Ami a mi szempontunkból pozitív hozadék, hogy nemcsak egyszer éli át az élményt az előadáson, hanem amikor rajzol róla, akkor ismét felidézi azt és újra átéli.”

A díjazottak a tárlatmegnyitón vették át az alkotásaikért járó okleveleket:

1. helyezés

2. helyezés:

3. helyezés:

Molnár Sára
Szabó Zoé Zamira
Szilbereisz Hedvig

Bán Milla
Szabó Hanga

Gazsi Ábel
Kerekes Mia
Schwarz Eszter
(Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, 1. z osztály)
(Hatvani István Általános Iskola, 1. c osztály)
(Lilla Téri Általános Iskola, 2. b osztály)

(Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, 2. z osztály)

(Lilla Téri Általános Iskola, 2. b osztály)

A kiállítás két hétig, július 3-ig tekinthető meg.