Kritikus hangok pályázat

... klasszikus zenei hangversenyekről vagy felvételekről igényesen megformált kritikai írás formájában.

Formai követelmények:

• Max. 40 leütésnyi figyelemfelkeltő, informatív cím
  • Terjedelem kb. 3-7,5 ezer karakter (szóközökkel)
  • Tartalmazzon egy tartalmi összefoglalást (lead), miről szól a cikk, miért íródott, milyen alapvető kérdést szeretne megmutatni
  • A végén legyen egy összegzés, kitekintés

A pályázat anonimitása érdekében a pályaműveket név nélkül, jelszóval ellátva küldjék, ne tüntessék fel a szerző nevét és más adatot, ami beazonosíthatja a kritika íróját.
A pályamunka küldésekor külön dokumentumban kérjük a jelszó beazonosításához a szerző nevét, intézményét és elérhetőségét.

A pályázó nem pályázhat már megjelent írással. (Publikációnak számít minden internetes megjelenés is.)

Beküldési határidő: 2020. 06. 30. A pályaműveket ide várjuk: kritikushangok@gmail.com
Határidőn túl érkezett pályázatokat nem fogadunk el.

A legjobb pályaműveket az alapítvány díjazza.
A díjak bruttó összege:

• 1. díj: 60.000 Ft
  • 2. díj: 45.000 Ft
  • 3. díj: 30.000 Ft

A beérkező pályaművek olvashatóak lesznek a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar honlapján, valamint a legjobb pályaműveknek az Országút című kulturális-közéleti folyóirat (orszagut.com) megjelenési lehetőséget biztosít.

A bírálóbizottság tagjai:
Fodor Attila, Nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem egyetemi docense, zeneesztéta
Király Márta, a Jövő Művészetéért Alapítvány kuratóriumának elnöke, zongoraművész
Váradi Judit, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar egyetemi docense, zongoraművész
Windhager Ákos, Országút kulturális-közéleti lap előadó-művészeti rovat vezetője, művészettörténész

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS