Tóth Lilla, óraadó

Hajdúböszörményben kezdte zenei tanulmányait hegedű, majd népi ének szakon. Középfokú tanulmányait a nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola népzene (népi ének, népi hegedű) és szolfézs-zeneelmélet szakán folytatta, utóbbiból OKJ-s szakképesítést szerzett (2005). A Nyíregyházi Főiskolán Ének-zene, népzenetanár szakpáron diplomázott (2009). Ezt követően mestertanári oklevelet szerzett Nyíregyházán Ének-zene, az inkluzív nevelés tanára szakon (2011), majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Népi ének szakán (2013). Jelenleg a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola PhD hallgatója.

2001-2007-ig a Boróka Énekegyüttes tagja volt. 2005 óta Törköly zenekar énekese és prímása. Énekes szólistaként, valamint közreműködőként több együttessel lépett színpadra (Kodály Kórus, Kunos Tamás és barátai, Parapács zenekar, Fonó zenekar, Ismerős Arcok stb.)

Tanári pályáját a tiszafüredi Fekete László Zeneiskolában kezdte 2009-ben, ahol két évet töltött. 2010 szeptemberétől a debreceni Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI népi ének tanára. Alap- és középfokon is ellát tanári feladatokat, 2015-től pedig munkaközösség-vezetőként dolgozik. A debreceni iskolában működő Pendely Énekegyüttes-családot Sáriné Szebenyi Judittal közösen vezeti. 2016 szeptemberétől a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának óraadó népzenetanára. Tanári és előadói tevékenysége mellett népzenei gyűjtő utakon vesz részt a magyar nyelvterület különböző pontjain. 2018-ban a Népművészet Ifjú Mestere díjban részesült.