Mike Ádám, tanársegéd

E-mail

1991-ben született Debrecenben. Általános iskolai és alapfokú zenei tanulmányait Hajdúböszörményben végezte. Középiskolai éveit Debrecenben, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskolában töltötte, zongora, orgona és zeneszerzés szakon. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán szerzett diplomát mint zeneteoretikus (2014), illetve mint ének-zene művésztanár, zeneelmélet-tanár, karvezetés specializációval (2017), Sárosi-Szabó Márta, Török Ágnes, Kovács Szilárd Ferenc, Horváth Zsolt, Szabó Dénes és Ordasi Péter irányításával. Egyetemi évei alatt öt évig tagja volt a Gulyás György Szakkollégiumnak. Tanulmányai befejeztével megkapta a legkiválóbb hallgatónak járó Szesztay Zsolt-emlékdíjat. Jelenleg a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola, Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programjának (PhD) doktorandusza.

2012-ben szaktársaikkal megalapították a Greentett Énekegyüttest, melynek basszistája és művészeti vezetője volt. Az énekegyüttessel számos hazai városban adtak koncertet és több versenyen is díjazásban részesültek. 2015 óta a Sol Oriens Kórus másodkarnagya, vezényletével a 2018-as Liviu Borlan Nemzetközi Kórusversenyen arany minősítést kaptak.

Zeneszerzőként főként vokális műveket jegyez. Kompozícióit rendszeresen előadják Magyarországon és külföldön egyaránt.

2017 szeptemberétől a Nyíregyházi Egyetem Zenei Intézetének oktatója. A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán 2018 óta tanít. Oktatott tárgyai Debrecenben: zeneelmélet, szolfézs, zenei ismeretterjesztés, transzponálás-partitúraolvasás, continuo-játék. Pályázatok aktív résztvevője, pedagógus-továbbképzések szakmai vezetője, mentora. Módszertani kézikönyv szerzője és szerkesztője, zenetörténeti és zeneirodalmi egyetemi jegyzet szerzője. Vendégoktatóként évente tart előadásokat a Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Karán (Kolozsvár).

Előadóművészi, oktatói és zeneszerzői tevékenysége mellett szakmai konferenciák előadója, kórus- és zenei műveltségi versenyek zsűritagja. Számos alkalommal tartott ismeretterjesztő zenetörténeti előadást általános és középiskolás gyerekeknek. 2015-ben létrehozta a Főnix Zeneműhely zeneműkiadót. 2018 óta a Hajdú-Bihari Zenei Egyesület felnőtt tagozatának vezetőhelyettese. Tagja a Magyar Kodály Társaságnak, valamint a HERA Zenepedagógiai Kutatások szakosztályának.

Legutóbbi frissítés: 2022. 08. 11. 12:06