Bárdos Szimpózium 2018

A találkozó zenetudományi és zenepedagógiai előadásokat, bemutató tanításokat és hangversenyeket tartalmaz majd, valamint lehetőséget kínál a résztvevők tapasztalatcseréjére.

A szimpóziumra várjuk az alsó- és középfokú ének-zene oktatás, a szolfézs- és zeneelmélet-tanítás, a tanárképzés és a kórusvezetés szakembereit, valamint a zenetanári pályára készülő fiatalokat. Az idei szimpózium kiemelten foglalkozik az egyházzene-tanítás, valamint a népzenetanítás speciális kérdéseivel, de programkínálata felöleli az énekoktatás általános feladatait is.

A szimpózium időpontja 2018. március 9-11., helyszíne a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar épülete.

A részletes programról és a részvételi feltételekről 2017 decemberében teszünk közzé tájékoztatót az intézmény honlapján.

Dr. S. Szabó Márta
egyetemi docens