XIX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny

-
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Kamarazene Kabinetje és a Conservatory Alapítvány 2023. április 14-15. között rendezi meg a XIX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt a zeneművészeti felsőoktatás intézményei számára.

Részvételi feltételek:

A versenyre a következő összetételű csoportok jelentkezését várjuk, az azonos hangszerekből létesített kamarazenei formációk kivételével:

• vonós hangszeresekből álló kamarazene csoportok (duó, trió, kvartett, kvintett)
  • fafúvós hangszeresekből álló kamarazene csoportok (trió, kvartett, kvintett)
  • tetszőleges vonós és fafúvós hangszeresekből álló csoportok
  • zongorás kamarazene (vonós-zongora, fafúvós-zongora, illetve vonós-fafúvós-zongora).

Együttesenként egy-egy gitáros, énekes vagy rézfúvós hallgató közreműködése is lehetséges.

A nappali hallgatói jogviszony megléte a részvétel feltétele.

Minden intézmény max.70 perc műsoridőben mutathatja be programját.

A produkciókat zsűri értékeli, a legkiemelkedőbbek nívódíjban, illetve pénzjutalomban részesülnek.

A műsorválasztásban szorgalmazzuk a kortárs magyar művek előadását, illetve Dohnányi Ernő és Weiner Leó kamarazenéjének műsorra tűzését is.

Tervezett program:

2023. április 14. péntek
13.00 órától      Érkezés, regisztráció

A verseny megnyitása
     Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának műsora
18.00      Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem műsora

2023. április 15. szombat
9.30      Széchenyi István Egyetem Művészeti Karának műsora
13.00      Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának műsora
15.00      Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karának műsora
17.00      Eredményhirdetés

Nevezési díj: 15.000 Ft/fő, mely összeg a szállást és az ellátást nem tartalmazza. A nevezési díjat nem áll módunkban visszafizetni.

Szállás foglalásával kapcsolatos információk   |   Szállásigénylő nyomtatvány

JELENTKEZÉSI LAP

Jelentkezési határidő: 2023. március 10.

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ | ADATKEZELÉSI NYILATKOZAT | ÉRDEKMÉRLEGELÉSI TESZT

A rendezvény pénzügyi bonyolítója a Conservatory Alapítvány (számlaszám: 11738008-20715995)
A nevezési díjat a megjelölt határidőig az Alapítvány számlaszámára kérjük átutalni.

Közleményként minden esetben tüntessék fel a számlázási nevet és címet!

Az iskolalátogatási igazolás, valamint a kitöltött és aláírt adatkezelési nyilatkozat eredeti példányát kérjük, minden nevező szíveskedjen magával hozni!

Ifj. Dr. Duffek Mihály
adjunktus