Országos zongoraverseny Claude Achille Debussy születésének 160. évfordulója tiszteletére

-
A DE Zeneművészeti Kar Billentyűs Tanszéke és a Conservatory Alapítvány zongoraversenyt hirdet az integrált egyetemekhez tartozó zeneművészeti képzésben résztvevő zongorista hallgatók részére C. A. Debussy születésének 160. évfordulója tiszteletére.

A verseny időpontja és helyszíne:

2022. november 11-12.
a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Liszt terme

A verseny kategóriái:

1. kategória: Osztatlan tanárképzésben résztvevő hallgatók
2. kategória: BA képzésben résztvevő hallgatók
3. kategória: MA képzésben résztvevő hallgatók

A verseny díjai minden kategóriában:

1. helyezés: 100 000 Ft
2. helyezés:   80 000 Ft
3. helyezés:   60 000 Ft

A fentieken kívül a zsűri a Debreceni Egyetem Rektorának különdíját és további különdíjakat adományoz a kiemelkedő teljesítmények elismerésére.
A kategóriák győztesei részt vesznek a Zeneművészeti Kar 2022. november 13-án megrendezésre kerülő nyilvános, ünnepi hangversenyén.

A zsűri tagjai:

Eckhardt Gábor - elnök, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi docense
Némethy Attila - a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem mestertanára, a Magyar Rádió klasszikus zenei műsorainak kiemelt szerkesztője és műsorvezetője
Würtz Klára - az Utrecht-i Zeneművészeti Főiskola és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára

A zongoraverseny anyaga:

Egy Debussy zongoramű
Egy vagy több szabadon választott zongoramű és/vagy tétel

A verseny maximális játékideje:

1. kategória: 20 perc
2. kategória: 25 perc
3. kategória: 30 perc

Minden olyan magyar és külföldi hallgató jelentkezését várjuk, aki a verseny idején intézményének beiratkozott, aktív félévét töltő hallgatója.

Jelentkezési határidő: 2022. október 1.

JELENTKEZÉSI LAP

A jelentkezés a nevezési díj befizetését igazoló bizonylattal együtt érvényes!

A jelentkezéseket kérjük az alábbi címre elküldeni:

Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar
4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.
vagy  pless.attila@music.unideb.hu

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ | ÉRDEKMÉRLEGELÉSI TESZT

Nevezési díj: 15.000,- Ft

A nevezési díjat a Conservatory Alapítvány számlaszámára kérjük átutalni: 11738008-20715995.

A nevezési díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

A résztvevők és a felkészítő tanár kollégák a verseny idejére kollégiumi elhelyezést igényelhetnek a zakany.ferenc@unideb.hu e-mail címen 2022. október 1-ig.