Debreceni siker a nemzetközi énekversenyen

2018, szeptember 27 - 09:00
Harmadízben került megrendezésre Érsekújváron a Házy Erzsébet Nemzetközi Tehetségkutató Énekverseny 2018. szeptember 21-23. között.

A zsűri tagjai Szinetár Miklós, Kertesi Ingrid, Mgr. Art. Otokar Klein, Mgr. Klemen Terézia, Katona Ágnes, Kürthy András, Iván Ildikó és Dunajszky Géza voltak.

A verseny során rendkívül erős és tehetséges, javarészt végzett és/vagy pályán lévő énekesekből álló csapat mérhette össze tudását. Az opera kategóriába jelentkező 34 énekes közül a döntőbe 8-an jutottak, ahol  rendkívül színvonalas előadásokat hallhatott a közönség és a zsűri.

Erndt Frencise, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának elsőéves mester opera- szakos hallgatója többek közt Mozart és Wagner áriáit adta elő, melynek kiváló tolmácsolásáért és a versenyben nyújtott teljesítményéért az opera kategória III. helyezését nyerte el. Felkészítő tanárai: Hruby Edit (operaénekes-mesteroktató) és Anducska Katalin (korrepetítor-mesteroktató) voltak.

Az elért eredményhez gratulálunk, további sikereket kívánunk!