Országos Zongora Emlékverseny Franz Schubert halálának 190. és Claude Debussy halálának 100. évfordulója alkalmából

2018, november 16 - 09:00 - 2018, november 17 - 16:00
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Zongora Tanszéke és a Conservatory Alapítvány országos zongoraversenyt hirdet a hazai integrált egyetemeken működő zeneművészeti intézetek, karok hallgatói számára a két zeneszerző halálának évfordulója alkalmából.

A verseny az alábbi kategóriákba sorolható hallgatók számára kerül megrendezésre:

1. kategória: Zongora alapképzés (BA), Zongoratanár osztatlan tanárképzés
  2. kategória Zongoraművész (MA) és zongoraművész-tanár képzés

A verseny helyszíne: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Liszt Terme.

A verseny díjairól a Zeneakadémia három zongoraművész tanárából álló zsűri dönt.

A verseny anyaga:

1. kategória: Tetszés szerint összeállított maximum 25 perces program Schubert és Debussy műveiből, amely azonban tartalmazzon egy művet Schubert Impromptus, vagy Moments Musicaux sorozataiból, valamint egy Debussy Prelűdöt.
  2. kategória: Tetszés szerint összeállított maximum 35 perces program Schubert és Debussy műveiből, amely azonban tartalmazzon egy Schubert Szonáta tételt, és egy művet Debussy Etűdjeiből. (A fentiek a meghatározott játékidő mértékéig a két szerzőtől származó zongoraművel, zongoraművekkel kiegészíthetőek.)

JELENTKEZÉSI LAP

A jelentkezés határideje: 2018. október 19.

A nevezési díj 15.000,- Ft, amely nem tartalmazza az étkezést és a szállás költséget.
A nevezési díjat nem áll módunkban visszatéríteni.

(A kedvezményes szállásról és étkezés lehetőségéről gondoskodunk.)

A verseny kategóriánkénti díjai:

1. helyezés: 100 000 Ft
  2. helyezés: 75 000 Ft