Dr. Kovalcsik András, tanszékvezető egyetemi docens

Diplomáit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, majd a Debreceni Egyetem Konzervatóriumában szerezte. Jelenleg a Besztercebányai Zeneművészeti Egyetem doktorandusz hallgatója. Alapító tagja az Óbudai Danubia Zenekarnak, valamint az Ewald Rézfúvós Kvintettnek. 1998-tól a Magyar Állami Operaház és az Intermoduláció Kamaraegyüttes, 2005-től az UMZE tagja. 2008-tól a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar kürttanára, adjunktusként. 2003-tól rendszeres zsűritagja a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rézfúvós Versenynek (Tiszafüred), valamint 2004-től a Szatmári Rézfúvós Zenei Fesztiválnak (Fehérgyarmat).

Számos díjat nyert az Ewald Rézfúvós Kvintett tagjaként:
1998. – Narbonne: I. díj, különdíj 1999. – Moers: III. díj, 1999./ 2001. – München: II. díj / I. díj, – Passau: II. díj, 2000. – Bréma: I. díj, – Dél-Korea, Jeju: I. díj, különdíj, 2001. – USA, Athens: II. díj, – München: I. díj, 2000., 2003., 2005. – Artisjus Díj, 2002. – Liszt Ferenc Díj, 2005. – Gramofon Díj, 2008. – Príma Junior díj.

Lemezek, felvételek (válogatás):
1999. – Westdeutsche Rundfunk, 2001. – “Chamber Music” (Grammy Records), 2003. – Mitteldeutsche Rundfunk, – Bayerische Rundfunk, – “Popular Music” (Allegro Thaler), 2005. – Bellon Rézfúvós Kvintettek (Hungaroton), 2006. – Ramsöe Kvartettek (Hungaroton), 2007. – Pezel & Reiche: Toronyszonáták (Hungaroton), 2008. – J. H. Schein: Chamber Music for Brass (Hungaroton), 2009. – “Popular Music 2.” (Ewald Brass).

Különböző együttesek tagjaként fellépett a világ számos országában:
USA (Carnegie Hall), Franciaország (Louvre), Anglia (Wallace Collection), Ausztria (Mozart Akademie), Oroszország (Filharmónia), Skócia, Spanyolország, Benelux Államok, Svájc, Lengyelország, Csehország, Szlovákia, Szlovénia, Horvátország, Németország, Svédország, Olaszország, Kína, Dél-Korea, Tajvan, Japán, Marokkó, stb.

Frissítés dátuma: 2018.07.31.