Kortárs zenei énekverseny Petrovics Emil emlékére

2018, július 23 - 14:00
Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiája és a Conservatory Alapítvány egyfordulós énekversenyt hirdet Petrovics Emil emlékére 2018. július 23-án Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.

KATEGÓRIÁK

• I. kategória: 1994 - 1999 között születettek
  • II. kategória: 1988 - 1993 között születettek
  • III. kategória: 1988 - 1999 között születettek - 20-21. századi vokális zene kamarazenei kísérettel

VERSENYANYAG

I-II. kategória:

Kötelező:

• egy Petrovics dal vagy ária, a jelentkező választása alapján, VAGY
  • a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Zeneszerzés Tanszék hallgatóinak egy műve az alábbiak közül:

Magas hangra

• Dobri Dániel:
    Nemes Nagy Ágnes - A császár vitorlása; Nemes Nagy Ágnes - Narcisszusz;
    Nemes Nagy Ágnes - Éj/Madarak; Nemes Nagy Ágnes - Egy ismeretlen
  • Dankó Richard :
    Arany János: Néma háború 2’   Letöltés
    Arany János: Még az egyszer 2’30’’   Letöltés
    Arany János: Ez az élet 1’30’’   Letöltés

Közép és mély hangra

• Dániel Lázár:
    József Attila: Nem emel föl, 5'30"
  • Oláh Patrik Gergő:
    I. A bujdosó (3'); II. A temetőben (2'); III. Csendes dalok: I. (2')

Szabadon választott:

• egy kortárs dal vagy ária

III. kategória:

• Szabadon választott kortárs zenei ária vagy dal kamarazenei kísérettel (max. 5-6 hangszer)

A versenyre jelentkezésnek nem feltétele az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján való részvétel.

ZONGORAKÍSÉRŐ
Amennyiben a versenyző nem saját zongorakísérővel lép fel, zongorakísérőt térítés ellenében biztosítunk. Díja 4.000,- Ft, amely egy próbát és a versenyszereplést foglalja magába.
Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának résztvevői számára a zongorakísérőről térítésmentesen gondoskodunk.

NEVEZÉSI DÍJ: 15.000,- Ft
A nevezési díjat a Conservatory Alapítvány számlaszámára kérjük átutalni: 11738008-20715995.
Bátori Éva ének mesterkurzusára jelentkezett hallgatóknak a nevezési díját a részvételi díj tartalmazza.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2018. június 15.

JELENTKEZÉSI LAP

A jelentkezéseket az alábbi címre kérjük elküldeni:
Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.
vagy