Alexander technika - Bíró Gergely kurzusa

2018, május 3 - 10:30 - 13:30
2018. május 03-án 10.30-13.30 között kerül megrendezésre Bíró Gergely előadása Alexander-technika címmel.

Hangszeres muzsikusoknak, énekeseknek, karmestereknek, színészeknek, táncosoknak és általában minden művésznek a szervezetük egyoldalú megterhelése miatt, mozgásuk, hangjuk fejlesztése érdekében, valamint a lámpaláz leküzdésére.
Megtanít, hogy a fokozott figyelem és tudatosság által hogyan ismerhetjük föl sematikus, és az adott helyzetnek sokszor nem megfelelő automatikus válaszreakcióinkat, és hogyan szabadulhatunk meg tőlük. Továbbá, hogy a sematikus válaszreakcióink (amelyek megcsontosodott szokásrendszerként testhasználatunk, sőt személyiségünk részét képezik) felülvizsgálatával hogyan érhetjük el lépésről lépésre a választás szabadságát mind testi működésünk során, mind pedig élethelyzeteinkben.

A tájékoztatót megismertem.